3 hlavní rysy barefootové obuvi

 

Barefootová obuv má svá specifika, která je zapotřebí ctít, aby boty mohly sloužit opravdu nám a ne my jim. Sledujte při výběru své obuvi následující parametry. V klasickém obchodu s obuví najdejte většinou pravý opak uvedených pravidel pro barefooty. Nemůžeme se pak divit, že lidé mají často problémy se zády, klouby, vbočenými palci a dalšími zdravotními potížemi.

Hlavní rysy barefootů tedy jsou:

  • Šířka boty v prstové části - je nutné, aby se všechny prsty mohly bez omezení zapojit do fungování a mohly jsme se díky nim správně při chůzi odrážet.

 

  • Flexibilita podrážky -  musí být maximálně tenká, aby nám umožňovala cítit povrch, po kterém jdeme. Na nohách i rukách je spoustu reflexních bodů, kde jsou nervová zakončení, která komunikují s vnitřními orgány. Tím, že cítíme povrch při chůzi, (ne jen tvrdou podrážku) masírujeme tím nohy a máme tak zajištěnou přirozenou reflexní masáž.

 

  • Nesmí mít podpatek - abychom stáli přirozeně a narovnaně, je zapotřebí, aby boty neměly podpatek. Když člověk stojí na podpatcích, tak přetěžuje přední část nohy, kyčle, bederní páteř, mění tím nastavení pánve. U žen to často způsobuje bolesti v průběhu menstruace, migrény a také bolesti ramen.