Nejsou barefooty jedním z mnoha dalších trendů?

Barefooty nejsou jen tak ledajaký trend, je to návrat k přirozenosti fungování našeho těla. Když půjdeme zpátky do historie, tak můžeme vidět, že barefooty byly původní boty, které člověk vytvořil.

 

Až v průběhu času boty měnily tvar a vzhled, čímž přestaly sloužit lidem ve smyslu funkčním. Klasické boty nemají parametry lidských nohou a nedovolují tělu přirozený pohyb. Je to způsobeno jejich zúženou špičkou,která nerespektuje tvar chodidla. Dále podpatkem, který nás nutí mít nepřirozený postoj těla, kdy se nám prohýbají kolena a máme nesprávně posazenou pánev. Poslední věc je to, že mají tvrdou podrážku, takže nedovolují kopírovat povrch země, což znemožňuje přirozené fungování.

To, že se znova vracejí barefooty je právě z toho důvodu, že si těchto parametrů lidi začali všímat. Čím dál víc si uvědomují, že noha potřebuje v botě prostor, podrážka musí být tenká, aby noha cítila povrch, po kterém se pohybuje a boty nesmí mít podpatky, aby člověk měl naprosto přirozený, vzpřímený a pevný postoj.